Zmiany w podatkach 2020 – podsumowanie tego co nas czeka

Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie zmian w podatkach na 2020 r., tych które weszły niedawno, ale również nachodzących lub planowanych.

Zebraliśmy to na 48 stronach, gdzie podsumowaliśmy istotę danej zmiany, termin wejścia w życie (jeżeli jest znany) oraz link do źródła (jeżeli chcecie zapoznać się z całością nowych przepisów).

Zestawienie zawiera odniesienie do:

  • 17 ustaw lub projektów ustaw;
  •  kilkadziesiąt rozporządzeń,

dotyczących podatków dochodowych, VAT, akcyzy oraz innych regulacji dotyczących obowiązków podatników (np. wzór zgłoszenia zapłaty na rachunek inny niż na tzw. białej liście).

Mam nadzieję, że będzie to dla Was pomocne.

Nie pisaliśmy o zmianach, które są planowane, ale nie ma jeszcze projektu regulacji w tym zakresie (np. tzw. estoński CIT), gdyż na tym etapie ma to taką wartość dla księgowych, jak przepis na tort czekoladowy. Bez konkretów nie ma co się rozpisywać nad tym tematem.

Napracowaliśmy się przy tworzeniu tego zestawienia, dlatego będzie ono dostępne jedynie dla osób, które zapisały się na naszą listę. To takie podziękowanie dla Was za zaufanie.

Jeżeli chcesz dołączyć do naszej społeczności i korzystać z tych oraz wielu innych materiałów, możesz to zrobić poniżej.

Niech Wam to służy, żeby zmiany podatkowe Was nie zaskakiwały.

Dodaj komentarz